چگونه تست بزنیم

 

امروز میخوایم شیوه های درست تست زنی رو در اختیارتون بزاریم . اینکه چه موقع پس از مطالعه ی یک مبحث به تست زدن بپردازیم . آیا همیشه برای تست زدنمون تایم هم بگیریم . سر جلسه آزمون چگونه تست بزنیم . توجه داشته باشین که افرادی هستن علی رغم زدن تعداد تست بالا ، نمیتونن به تسلط کافی برسند و در نتیجه نمی تونن در روز کنکور هم موفق بشن ، چیکار کنیم که جزو این دسته از افراد نباشیم که در ادامه به بررسی اون می پردازیم .

شیوه های درست تست زنی

افرادی هستن که پس از مطالعه ی یک مطلب بلافاصله به حل تمامی تست های اون مبحث می پردازن و چون مدت زیادی از یادگیریشون نگذشته مطمنا نتیجه خوبی هم کسب میکنن . اینجاس که دانش آموز فکر میکنه تمامی مطالب رو یاد گرفته و نیازی به زدن دوباره تست نمی بینه باید بگیم که این شیوه تست زنی بسیار غلط هستش و ما با اینکار فقط سر خودمون کلاه گذاشتیم . اما چیکار کنیم . شما پس از اینکه یک مبحث رو کامل یاد گرفتید میتونید از چندتا تست آموزشی برای جا انداختن مطالب استفاده کنید این تستها میتونن از کتاب درسی یا تعداد معدودی تست از کتاب تست تون باشه (بدون گرفتن تایم)‌. بعد از گذشت یک مدت (حداقل ۲۴ ساعت) میتونین به حل تمامی تستهای اون مبحث بپردازین و اینبار باید تایم هم بگیرید . تستهایی که به نظرتون مهمه یا غلط زدینش رو میتونین مشخص کنین تا بعد از یه مدت دوباره به حل اونا بپردازین . اما بیشتر کتاب تست های بازار تست های یک مبحث رو طبقه بندی کردن ، یعنی ما میدونیم تست های این قسمت مربوط به چه بیتی ،آیه ای یا چه فرمولی هستش . این هم تقلب محسوب میشه . این تست ها جنبه آموزشی دارن و حل اون ها هم به تثبیت مطالب یادگیری شده خیلی کمک میکنه ولی این کتاب تستها در پایان اون بخش حتما تستهای جامع هم دارن که بسیاری از دانش آموزان از حل اونا صرف نظر میکنن این تست ها رو حتما و حتما حل کنید و یادتون نره تایم هم بگیرید.

شما دانش آموزان عزیز در موسسه حرف آخر با شیوه درست تست زدن آشنا می شوید و در واقع راه را می یابید و این بار خودتان می توانید برای مباحث الگو درست کنید و خالق روش و الگوی جدید باشید فقط کافیست نمونه تدریس های ما رو ببینید.

 

 

سر جلسه آزمون چگونه تست بزنیم

شما سر جلسه مطمئنا با چند نوع سؤال روبرو میشید سؤالایی که آسونن و بلافاصله اونا رو حل میکنید سؤالایی که میدونین ولی زمان بره یا روشش فعلا به ذهنتون نمیاد کنار این سؤالا یه علامت ضربدرمیزنین تا دوباره به حل اونا بپردازین و سؤالایی که جوابشو  نمیدونین رو رد بشید . حالا شما باید سعی کنین هر درس رو کمتر از زمان اختصاص داده شده به اون پاسخ بدین تا دوباره برگردین و سؤالایی که کنارشون ضربدر هست رو حل کنین . یادتون باشه موقع برگشت فقط به حل سؤالاتی که در کنارشون علامت ضربدر هست بپردازین .

منبع : موسسه حرف آخر مرجع ارائه محصولات کنکوری

 

 

One thought on “چگونه تست بزنیم

  1. ART میگوید:

    سلام با تشکر از مقالات وسایت خوبتون که خیلی البته جای کار داره….
    فک کنم تو ایران تنها موسسه ی دلسوزوکاردرست شماباشید بخصوص استاد واعظی واستاد منتظری…
    یاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *