چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟
قسمت دوم

از مهم‌ترین دلایل اهمیت دروس عمومی در کنکور می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- بیشتر داوطلبانی که خود را برای کنکور آماده می‌کنند، از زمانی که تصمیم به مطالعه می‌گیرند، برای درس‌های اختصاصی خود برنامه‌ریزی کرده و زمان خوبی را برای این درس‌ها در طی هفته در نظر می‌گیرند؛ در واقع، بیشتر داوطلبان، به دلیل اهمیتی که برای دروس اختصاصی خود قایل هستند، سعی می‌کنند که این درس‌ها را به اندازه کافی مطالعه کرده و تا زمان برگزاری کنکور آنها را بخوبی یاد بگیرند. همین موضوع باعث می‌شود تا رقابت در دروس اختصاصی در میان داوطلبان هر زیر گروه، بخصوص در میان کسانی که به رشته‌ها و دانشگاه‌های خوب فکر می‌کنند، زیاد باشد.
با وجود تلاشی که داوطلبان برای مطالعه دروس اختصاصی دارند، برخی از داوطلبان از دروس عمومی غافل می‌شوند و این اشتباه باعث می‌شود تا کسانی که دروس عمومی را بخوبی مطالعه کرده‌اند، وضعیت بهتری نسبت به سایر داوطلبان داشته باشند؛ پس اگر شما داوطلبان عزیز، در وقت باقی مانده به دروس عمومی با جدیت بیشتری توجه نمایید، حتماً می‌توانید نتیجه بهتری از تلاش خود به دست آورید.
۲- همان‌طور که همه شما عزیزان می‌دانید، شروع پاسخگویی به سؤالات آزمون سراسری با دروس عمومی است و اینکه هر داوطلب به چه میزان از سؤالات عمومی پاسخ بگوید، تاثیر بسیار زیادی بر روحیه او هنگام پاسخگویی به دروس اختصاصی می‌گذارد. شاید الان به این موضوع چندان فکر نکنید یا اعتقادی به این گفته نداشته باشید، اما لازم است بدانید که هر ساله برخی از داوطلبان، بخصوص داوطلبانی که کوشش و تلاش زیادی کرده‌اند، به دلیل یک شروع نه چندان خوب، روحیه خود را در آزمون سراسری تا حدودی از دست می‌دهند. گرچه این موضوع به هیچ عنوان عمومیت ندارد، اما اگر بتوانید در مدت باقی مانده، وقت مناسبی را به عمومی‌ها اختصاص دهید، حتماً خواهید توانست با نشاط و انگیزه بیشتری در این آزمون به تست‌ها پاسخ دهید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *