چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟
قسمت سوم

۳- دروس عمومي به خاطر حفظي بودن و جنبه آسان تري که نسبت به برخي از دروس اختصاصي دارند، مي‌توانند سريع‌تر و راحت‌تر در ذهن داوطلبان بمانند. با توجه به اينکه داوطلبان زيادي وجود دارند که براي کسب يک رتبه خوب، از قبل مطالعه دروس عمومي را در برنامه‌ريزي خود گنجانده‌اند، شما مي‌توانيد با استفاده از اين ويژگي دروس عمومي و مطالعه آنها در اين مدت باقي مانده، درصدهاي قابل قبولي را در اين دروس کسب کنيد.
حالا که شما داوطلبان عزيز به اهميت دروس عمومي در کنکور پي برديد، لازم است که راهکارهايي را براي مطالعه اين دروس در روزهاي باقي مانده تا زمان برگزاري آزمون سراسري به کار ببريد. عموماً داوطلبان عزيز در مطالعه يا مطالعه نکردن دروس عمومي به سه گروه تقسيم مي شوند:
۱- گروه اول کساني هستند که تا الان مطالعه عموميها را در برنامه خود لحاظ کرده‌اند
اگر جزو اين دسته از عزيزان هستيد، احتمالاً تا الان بايد دروس عمومي را يک دور مطالعه کرده يا در حال پايان رساندن مطالعه دور اول باشيد. لازم است که شما در دوران جمع بندي، با توجه به ميزان اطلاعات و توانايي خود در اين دروس، زمان مناسبي را در برنامه درسي خود براي جمع‌بندي و مطالعه نهايي عمومي‌ها در نظر بگيريد. دقت کنيد: اينکه مي‌گوييم زمان مناسب، بستگي به اين موضوع دارد که آيا به همان نسبت، مطالعه دروس اختصاصي را براي جمع‌بندي تمام کرده‌ايد يا اينکه هنوز براي مطالعه اوليه درس‌هاي اختصاصي زمان مي‌خواهيد، اينکه حجم مطالب خلاصه‌هاي دروس عمومي شما چقدر است: زياد يا کم، اينکه چه زماني از مطالعه اوليه اين مطالب گذشته است، و يادگيري شما در اين دروس چقدر است، و اگر زمان زيادي از يادگيري شما گذشته يا اينکه حجم خلاصه‌هاي شما در اين دروس زياد است يا اينکه احساس مي‌کنيد که يادگيري شما در اين درس‌ها احتياج به تکرار بيشتري دارد، بايد زمان بيشتري را در دوران جمع بندي به اين درس‌ها اختصاص دهيد يا برعکس.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *