چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟
قسمت سوم

۳- دروس عمومی به خاطر حفظی بودن و جنبه آسان تری که نسبت به برخی از دروس اختصاصی دارند، می‌توانند سریع‌تر و راحت‌تر در ذهن داوطلبان بمانند. با توجه به اینکه داوطلبان زیادی وجود دارند که برای کسب یک رتبه خوب، از قبل مطالعه دروس عمومی را در برنامه‌ریزی خود گنجانده‌اند، شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی دروس عمومی و مطالعه آنها در این مدت باقی مانده، درصدهای قابل قبولی را در این دروس کسب کنید.
حالا که شما داوطلبان عزیز به اهمیت دروس عمومی در کنکور پی بردید، لازم است که راهکارهایی را برای مطالعه این دروس در روزهای باقی مانده تا زمان برگزاری آزمون سراسری به کار ببرید. عموماً داوطلبان عزیز در مطالعه یا مطالعه نکردن دروس عمومی به سه گروه تقسیم می شوند:
۱- گروه اول کسانی هستند که تا الان مطالعه عمومیها را در برنامه خود لحاظ کرده‌اند
اگر جزو این دسته از عزیزان هستید، احتمالاً تا الان باید دروس عمومی را یک دور مطالعه کرده یا در حال پایان رساندن مطالعه دور اول باشید. لازم است که شما در دوران جمع بندی، با توجه به میزان اطلاعات و توانایی خود در این دروس، زمان مناسبی را در برنامه درسی خود برای جمع‌بندی و مطالعه نهایی عمومی‌ها در نظر بگیرید. دقت کنید: اینکه می‌گوییم زمان مناسب، بستگی به این موضوع دارد که آیا به همان نسبت، مطالعه دروس اختصاصی را برای جمع‌بندی تمام کرده‌اید یا اینکه هنوز برای مطالعه اولیه درس‌های اختصاصی زمان می‌خواهید، اینکه حجم مطالب خلاصه‌های دروس عمومی شما چقدر است: زیاد یا کم، اینکه چه زمانی از مطالعه اولیه این مطالب گذشته است، و یادگیری شما در این دروس چقدر است، و اگر زمان زیادی از یادگیری شما گذشته یا اینکه حجم خلاصه‌های شما در این دروس زیاد است یا اینکه احساس می‌کنید که یادگیری شما در این درس‌ها احتیاج به تکرار بیشتری دارد، باید زمان بیشتری را در دوران جمع بندی به این درس‌ها اختصاص دهید یا برعکس.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *