چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

چگونه می توان دروس عمومی و اختصاصی را به صورت متوازن مطالعه کرد؟
قسمت دوم

از مهم‌ترين دلايل اهميت دروس عمومي در کنکور مي توان به موارد زير اشاره کرد:
۱- بيشتر داوطلباني که خود را براي کنکور آماده مي‌کنند، از زماني که تصميم به مطالعه مي‌گيرند، براي درس‌هاي اختصاصي خود برنامه‌ريزي کرده و زمان خوبي را براي اين درس‌ها در طي هفته در نظر مي‌گيرند؛ در واقع، بيشتر داوطلبان، به دليل اهميتي که براي دروس اختصاصي خود قايل هستند، سعي مي‌کنند که اين درس‌ها را به اندازه کافي مطالعه کرده و تا زمان برگزاري کنکور آنها را بخوبي ياد بگيرند. همين موضوع باعث مي‌شود تا رقابت در دروس اختصاصي در ميان داوطلبان هر زير گروه، بخصوص در ميان کساني که به رشته‌ها و دانشگاه‌هاي خوب فکر مي‌کنند، زياد باشد.
با وجود تلاشي که داوطلبان براي مطالعه دروس اختصاصي دارند، برخي از داوطلبان از دروس عمومي غافل مي‌شوند و اين اشتباه باعث مي‌شود تا کساني که دروس عمومي را بخوبي مطالعه کرده‌اند، وضعيت بهتري نسبت به ساير داوطلبان داشته باشند؛ پس اگر شما داوطلبان عزيز، در وقت باقي مانده به دروس عمومي با جديت بيشتري توجه نماييد، حتماً مي‌توانيد نتيجه بهتري از تلاش خود به دست آوريد.
۲- همان‌طور که همه شما عزيزان مي‌دانيد، شروع پاسخگويي به سؤالات آزمون سراسري با دروس عمومي است و اينکه هر داوطلب به چه ميزان از سؤالات عمومي پاسخ بگويد، تاثير بسيار زيادي بر روحيه او هنگام پاسخگويي به دروس اختصاصي مي‌گذارد. شايد الان به اين موضوع چندان فکر نکنيد يا اعتقادي به اين گفته نداشته باشيد، اما لازم است بدانيد که هر ساله برخي از داوطلبان، بخصوص داوطلباني که کوشش و تلاش زيادي کرده‌اند، به دليل يک شروع نه چندان خوب، روحيه خود را در آزمون سراسري تا حدودي از دست مي‌دهند. گرچه اين موضوع به هيچ عنوان عموميت ندارد، اما اگر بتوانيد در مدت باقي مانده، وقت مناسبي را به عمومي‌ها اختصاص دهيد، حتماً خواهيد توانست با نشاط و انگيزه بيشتري در اين آزمون به تست‌ها پاسخ دهيد.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *