چگونه پیش از برگزاری کنکور،خود را بیازماییم؟۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

چگونه پیش از برگزاری کنکور،خود را بیازماییم؟
قسمت اول

هر چه به زمان برگزاری آزمون سراسری نزدیک می شویم،فعالیت های شما کنکوری های عزیز هم زیادتر میشود. بعضی از شما حجم و ساعت مطالعه خود را بالا میبرید و برخی دیگر، تغییراتی در برنامه مطالعاتی خود میدهید و گروهی نیز کمی به خود استراحت داده و دوباره مطالعه را با انرژی ادامه میدهید.
یکی از کارهایی که بسیاری از داوطلبان برای سنجیدن خود یا مطالعه بهتر انجام میدهند، این است که در آزمون هایی که مؤسسات مختلف برگزار می‌کنند، شرکت می نمایند؛ البته بسیاری دیگر از داوطلبان هم تصمیمی برای شرکت در این آزمونها ندارند.
با توجه به اینکه آزمون های جامع از مدتی قبل شروع شده است و عده قابل توجهی از داوطلبان هم در این آزمونها در مؤسسات مختلف شرکت می‌کنند، در این مقاله تصمیم داریم درباره نحوه مطالعه و نیز مهم تر از همه، کارهایی که قبل و بعد از گرفتن نتیجه باید انجام دهید، بحث کنیم.
ً داوطلبانی که در این آزمونها شرکت می‌کنند به چند عموما دسته تقسسیم میشوند:
۱ -افرادی که برنامه ای برای مطالعه ندارند و از برنامه این مؤسسات استفاده می‌کنند
مهم ترین مشکلی که دانش آموزان برای مطالعه با آن مواجه هستند، نداشتن برنامه ای مناسب است. بسیاری از دانش آموزان نگران این هستند که آیا میتوانند تا زمان امتحان پایان ترم یا برگزاری کنکور، تمام درس های خود را به طور کامل مطالعه کنند یا خیر. اکثر مؤسساتی که آزمون برگزار می‌کنند، ادعا می‌کنند که دارای برنامه هستند. داوطلبان گمان می‌کنند که با شرکت در این آزمونها از سردرگمی نجات پیدا می‌کنند و اگر طبق برنامه پیش روند تا پایان برنامه مورد نظر، تمام مطالب کتب درسی را مطالعه خواهند کرد بارها و بارها مقالاتی که در خصوص نحوه مطالعه نوشته ایم، اشاره کرده ایم که بهترین برنامه، برنامه ای است که خود داوطلب با توجه به شرایط و ویژگی های درسی خود تدوین کرده و طبق آن پیش برود. حال ممکن است که بنا به دلایل مختلفی، داوطلبان طبق برنامه این مؤسسات پیش رفته باشند.
اگر شما جزو این گروه هستید و دقیقا می توانید
امیدوار باشید که تا زمان برگزاری کنکور، درسها را تمام کنید؛ البته تمام کردن درسها به این معنی نیست که شما بتوانید نتیجه خوبی از آزمون خود بگیرید؛ زیرا باید زمانی را برای مرور و جمع بندی در نظر بگیرید و حتما تست هم کار کنید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *