دین و زندگی استاد یوسفیان پور حرف آخر

یکی از مهمترین درس های مهم کنکوری که از دید دانش آموزان نسبت به بقیه درس ها ساده تر هستش درس دین و زندگی هستش که ضریب ۳ را نیز دارا می باشد. با این حساب اهمیت این درس بر کسی پوشیده نیست. با توجه به اینکه در سال های اخیر سوالات بسیار مفهومی تر شده است نمی توان صرفا با حفظ کردن متن و آیات کتاب درسی به سوالات پاسخ داد. لذا برای کسب درصد بالا در این درس باید بتوانید چیزی حدود ۵۰۰ صفحه متن کتاب های درسی و ۳۲۴ آیه تسلط کافی داشته باشین. علاوه بر این قسمت سخت کار ایجاد ارتباط بین آیه و متن خواهد بود چراکه در سوالات کنکور تنها قسمتی از آیه داده می شود.

اما کاری که استاد یوسفیان پور در حرف آخر انجام داده است برای اولین بار تدریس دینی به صورت، رمزگردانی، تصویرسازی و انیمیشن اتفاق افتاده است.

با این حساب دیگر نیازی به حفظ کردن آیات و متون نخواهد بود چرا که با دیدن تصویرها و انیمیشن ها و با فعالسازی نیمکره راست مغز مطالب تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهد ماند. بسیاری از افراد به دلیل فرار بودن دینی، این درس را به روزهای پایانی موکول می کنند و البته هر سال داوطلبانی بسیاری هستند که بعد از سال ها فاصله گرفتن از کنکور قصد کنکور مجدد دارند و قطعا حوصله کافی برای حفظ کردن این حجم از آیات و متون را ندارند.

با جدیدترین تکنولوژی آموزشی به کار برده شده در حرف آخر، کل دین و زندگی را در ۱۴ الگو تدریس کرده ایم و این یعنی بجای صرف ماه ها مطالعه این درس، فقط با اختصاص دادن یک هفته پرونده دین و زندگی را برای همیشه بست و کلی زمان برای مطالعه سایر دروس تخصصی ذخیره شود.

استاد یوسفیانپور با توجه به اینکه همایش های مختلفی را در سطح استان های مختلف برگزار می کند، تدریس ایشان از محبوبیت خاصی بین تمامی دانش آموزان کشور برخوردار است. این همایش ها با هدف جمع بندی درس دین و زندگی در چهار روز برگزار می شود، که سبک آموزشی منحصر به فرد استاد این امر را کاملا میسر کرده است. در این همایش ها دفترچه ای تحت عنوان کتاب مصور دینی یا کتاب همایش دین وزندگی به دانش آموزان داده می شود که در صورت نیاز نکات و یادداشت های جانبی را به آن بتوانند اضافه کنند. لذا در صورت تکمیل این کتاب، می توان منبع خوبی برای جمع بندی درس دینی باشد.

استاد یوسفیانپور در پکیج دی وی دی خود معمولا دانش آموزان را به کتابی تحت عنوان کتاب کار دینی یا کتاب زیر ذره بین دینی یا کتاب مصور دین و زندگی رجوع می دهد، که با توجه به اینکه چاپ این کتاب فعلا مقدور نبوده است، دانش آموزانی که از پکیج ایشان استفاده می کنند به این موضوع اعتراض دارند. این کتاب تا مدتی دیگر به بازار خواهد آمد و شما عزیزان میتوانید از این کتاب به عنوان منبع درسی و کتاب کار استفاده نمایید، چراکه تصاویری که در دی وی دی های آموزشی حرف آخر وجود دارد یادداشت برداری از روی آن بسیار سخت و تقریبا غیرممکن خواهد بود. با این حساب سایت رسمی موسسه حرف آخر www.harfeakher.org، در آینده ای نزدیک این کتاب را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد،  امید است که با استفاده از این جزوه در کنار پکیج دی وی دی حرف آخر، رویایِ ۱۰۰ زدن دینی در کنکور به راحتی محقق شود که جزوه حجم بالا رو میتونید پرینت بگیرید و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *