گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت
(قسمت دوم)

فهرستی از دروس پایه و پیش دانشگاهی را که نیاز دارید آنها را مجددا یا بیشتر تست بزنید، تهیه کنید؛ یعنی ابتدا در ستون اول، نام درسهایی را که در
دوره های پایه و پیش دانشگاهی وجود دارند،بنویسید و سپس در هر درس، مباحثی را که در آنها به مطالعه یا تست زنی نیاز دارید، معین کنید، و در مرحله آخر، تعداد جلسه واحد مطالعاتی لازم را برای مطالعه یا تست زنی پیش بینی کنید؛ البته ممکن است که پیش بینی شما دارای خطای کمی باشد؛ اما این مهم نیست؛ زیرا به هر حال شما با انجام این واحد در درس مورد نظر کمی رشد خواهید کرد، و در دوره های فرصتی برای مطالعه و تست زنی خواهید داشت.
و در دوره های بعدی فروردین و… مجددا
وقتی چنین برآوردی را به دقت انجام دادید و آن را در برنامه خود پیاده کردید، نیزدقت آن را مورد اجرا قرار دهید. صرف نظر از همه کاستی ها یا موفقیت هایی که تا کنون داشته اید، به این فکر کنید که ایام امتحانات برای شما به منزله یک امتحان و یک فرصت بوده است تا شما را با نقص ها و نقاط قوتتان آشنا کند و پله های موفقیتتان شود؛ پس حتی اگر از امتحانات خود، چندان راضی نیستید، باز هم محکم قدم بردارید و خود را برای ترم جدید و موفقیت در کنکور آماده کنید.
🔴 فرصتی کوتاه برای استراحت
با پشت سر گذاشتن نیمه اول سال و امتحانات ترم اول، تغییر فصل، کوتاه شدن طول روز، سرد شدن هوا و روزهای تاریک و ابری و … باعث نوعی یأس و دل مردگی میشود و به تعبیری یأس زمستانی گریبانگیر بسیاری از داوطلبان نیز میشود که باعث میگردد تا بسیاری از داوطلبان، دچار رخوت و سستی شده و کمتر درس بخوانند ؛ پس همین جا لازم است به شما عزیزان گوشزد کنیم که اصال نگران نباشید؛ زیرا شما تنها نیستید و بسیاری از داوطلبان نیز با چنین مشکلی مواجه هستند.
در این دوره،ذهنتان را از همه چیز خالی کرده و فقط و فقط به شادیها و زیبایی های زندگی فکر کنید و خود را برای جهشی دوباره آماده کنید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *