گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت
(قسمت دوم)

فهرستي از دروس پايه و پیش دانشگاهی را که نياز داريد آنها را مجددا يا بيشتر تست بزنيد، تهيه کنيد؛ يعني ابتدا در ستون اول، نام درسهايي را که در
دوره هاي پايه و پيش دانشگاهي وجود دارند،بنويسيد و سپس در هر درس، مباحثي را که در آنها به مطالعه يا تست زني نياز داريد، معين کنيد، و در مرحله آخر، تعداد جلسه واحد مطالعاتي لازم را براي مطالعه يا تست زني پيش بيني کنيد؛ البته ممکن است كه پيش بيني شما داراي خطاي کمي باشد؛ اما اين مهم نيست؛ زیرا به هر حال شما با انجام اين واحد در درس مورد نظر کمي رشد خواهيد کرد، و در دوره هاي فرصتي براي مطالعه و تست زني خواهيد داشت.
و در دوره های بعدي فروردين و… مجددا
وقتی چنین برآوردی را به دقت انجام دادید و آن را در برنامه خود پیاده کردید، نيزدقت آن را مورد اجرا قرار دهید. صرف نظر از همه کاستی ها یا موفقیت هایی که تا كنون داشته اید، به این فکر کنید که ایام امتحانات برای شما به منزله یک امتحان و یک فرصت بوده است تا شما را با نقص ها و نقاط قوتتان آشنا کند و پله های موفقیتتان شود؛ پس حتی اگر از امتحانات خود، چندان راضی نیستید، باز هم محکم قدم بردارید و خود را برای ترم جدید و موفقیت در کنکور آماده کنید.
&#۱۲۸۳۰۸; فرصتی کوتاه برای استراحت
با پشت سر گذاشتن نیمه اول سال و امتحانات ترم اول، تغییر فصل، کوتاه شدن طول روز، سرد شدن هوا و روزهای تاریک و ابری و … باعث نوعی یأس و دل مردگی میشود و به تعبیری یأس زمستانی گریبانگیر بسیاری از داوطلبان نیز میشود كه باعث میگردد تا بسیاری از داوطلبان، دچار رخوت و سستی شده و کمتر درس بخوانند ؛ پس همین جا لازم است به شما عزیزان گوشزد کنیم که اصال نگران نباشید؛ زيرا شما تنها نیستید و بسیاری از داوطلبان نيز با چنین مشکلی مواجه هستند.
در اين دوره،ذهنتان را از همه چیز خالی کرده و فقط و فقط به شادیها و زیبایی های زندگی فکر کنید و خود را برای جهشی دوباره آماده کنید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *