گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت
(قسمت چهارم)

دست به گزینش و انتخاب بزنید
بسیاری از دوستان عزیز، تاکنون هر طور که بوده است، کم و زیاد، مطالعه ای داشته اند.
اگر مطالعه کمی داشته اید، سعی کنید که ذهن خود را کمتر درگیر این موضوع و شماتت خودتان بکنید و تا آنجا که میتوانید، به برنامه ریزی درست و مطالعه خوب فکر کنید.
از این به بعد در برنامه ریزی و مطالعه خود به این موضوع توجه داشته باشید که دروس اصلی، که ارزش و ضریب بالایی در رشته مورد نظر شما دارند، نباید کنار بمانند و همواره باید درصد بالایی از زمان مطالعه خود را به این دروس اختصاص دهید.
وسواس را کنار بگذارید و در شرایطی که بسیاری از کارهای انجام نشده و درسهای خوانده نشده دارید، به ناقص بودن کار گذشته تان ایراد نگیرید. اگر به مرور تست زنی شما تا الان خوب بوده است، در کنار مطالعه دروس جدید حتما دروس گذشته هم بپردازید.
در صورتی که درصد شما در دروس کنکور، در حد متوسط است، در حالی که دروس ترم دوم را مطالعه میکنید، درس هایی از دروس از پایه را انتخاب کنید که وضعیت بهتری در آن دروس دارید.
اگر در امتحانات ترم اول، دروس پیش دانشگاهی را بخوبی مطالعه کرده اید و اشکال عمدهای در آن ندارید، باید در این دوران، ضمن اینکه درسهای ترم دوم را همگام با دبیران پیش میبرید، تا جایی که امکان دارد درسهای پایه را هم کامل کنید. بهتر است که از میان درسهای پایه نیز، ضعف های یکی از آنها این بوده است که در آزمون ها درصد خوبی عمده خود را که معمولا کسب نمیکردید بیابید و آنها را جبران کنید.
در نهایت، اگر در گروه داوطلبان ضعیف قرار میگیرید، در صورتی که تمام درسها را در برنامه خود قرار دهید این احتمال وجود دارد که با حجیم شدن برنامه، تمرکز
روی درسها کم شود، و از آنجا که پایه درسی قوی ندارید در اجرای برنامه مشکل پیدا کنید؛ پس بهترین کار این است که تا پایان فروردین، با یک انتخاب صحیح، درسهایی را که برای گروه شما مهمتر هستند و در بودجه بندی کنکور، سوالات بیشتری را به خود اختصاص میدهند، مطالعه و مرور نمایید.
از همین الان بهتر است که شما یکی از دروس پایه را، که در آن ضعف عمده ای دارید، انتخاب کرده و به
همراه دروس پیش دانشگاهی یک طبق جدولی که تنظیم کرده اید در چهار هفته تا پایان تعطیلات عید آنها را تقسیم کنید؛ یعنی در کنار دروس ترم دوم، ضعف های ترم اول را جمع بندی کنید.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *