گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت-۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت
(قسمت چهارم)

دست به گزینش و انتخاب بزنید
بسیاری از دوستان عزیز، تاکنون هر طور که بوده است، کم و زیاد، مطالعه ای داشته اند.
اگر مطالعه کمی داشته اید، سعی کنید كه ذهن خود را کمتر درگیر این موضوع و شماتت خودتان بکنید و تا آنجا كه میتوانید، به برنامه ریزی درست و مطالعه خوب فکر کنید.
از این به بعد در برنامه ریزی و مطالعه خود به اين موضوع توجه داشته باشید که دروس اصلی، که ارزش و ضریب بالایی در رشته مورد نظر شما دارند، نباید کنار بمانند و همواره باید درصد بالایی از زمان مطالعه خود را به این دروس اختصاص دهید.
وسواس را کنار بگذارید و در شرایطی که بسياري از کارهاي انجام نشده و درسهای خوانده نشده دارید، به ناقص بودن کار گذشته تان ایراد نگیرید. اگر به مرور تست زنی شما تا الان خوب بوده است، در کنار مطالعه دروس جدید حتما دروس گذشته هم بپردازید.
در صورتی که درصد شما در دروس كنكور، در حد متوسط است، در حالی که دروس ترم دوم را مطالعه میکنید، درس هايي از دروس از پایه را انتخاب کنید که وضعیت بهتری در آن دروس دارید.
اگر در امتحانات ترم اول، دروس پيش دانشگاهي را بخوبي مطالعه کرده ايد و اشکال عمدهاي در آن نداريد، بايد در اين دوران، ضمن اينکه درسهاي ترم دوم را همگام با دبيران پيش ميبريد، تا جايي که امکان دارد درسهاي پايه را هم کامل کنيد. بهتر است كه از ميان درسهاي پايه نيز، ضعف های يكي از آنها اين بوده است كه در آزمون ها درصد خوبي عمده خود را که معمولا کسب نميکرديد بيابيد و آنها را جبران کنيد.
در نهایت، اگر در گروه داوطلبان ضعیف قرار میگیرید، در صورتی که تمام درسها را در برنامه خود قرار دهید این احتمال وجود دارد که با حجیم شدن برنامه، تمرکز
روی درسها کم شود، و از آنجا که پایه درسی قوی ندارید در اجرای برنامه مشکل پیدا کنید؛ پس بهترین کار این است که تا پایان فروردین، با یک انتخاب صحيح، درسهایی را که برای گروه شما مهمتر هستند و در بودجه بندی کنکور، سوالات بیشتری را به خود اختصاص میدهند، مطالعه و مرور نمایید.
از همین الان بهتر است كه شما يکي از دروس پايه را، که در آن ضعف عمده اي داريد، انتخاب کرده و به
همراه دروس پيش دانشگاهي يک طبق جدولي که تنظيم کرده اید در چهار هفته تا پايان تعطیلات عيد آنها را تقسيم کنيد؛ يعني در کنار دروس ترم دوم، ضعف هاي ترم اول را جمع بندي کنيد.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *