✅نکته های ماه آخر کنکور۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

✅نکته های ماه آخر کنکور

۱- دم غنیمتدار: 

در ماههای آخر، بسیاری از دانشآموزان در فضا میروند و به فکر خوشی یا ناخوشی بعد ازکنکور هستند که اگر خوب شد، چه میشود و اگر خوب نشد، چه …یادتان باشد، خوب شدن یا نشدن به همین زمان حال شما وابسته است. در کنکور سه دورهی طلایی برای مطالعه وجود دارد. اولی تابستان، دومی عید و سومی که از همه مهمتر است، ماه آخر. تجربه نشان داده است که بعد از عید، داوطلبان خوب ریزش دارند. آنهایی که به فکر بد کار کردن در گذشته هستند و فرصت باقیمانده را برای رسیدن به اهدافشان، کافی نمیبینند. اما غافل از آن هستند که اصل درس خواندن برای کنکور، همین ماههای آخر است و زمان برای تحول و تغییر، کافی است.

۲-  سرت به لاک خودت باشد : 

یکی از آفت ماههای آخر این است که دانشآموزان مدام از هم میپرسند: که چند دور خواندی؟ چند تست زدی؟ چقدر میخوانی؟ ترازت چقدر شد؟ رتبهات چند شد؟ و …

ببینید، انسانهای روی زمین گاهی در یک نکته به هم شبیه هستند و گاهی به هم شباهتی ندارند! گاهی اوقات یک دانشآموز برای یک مبحث، باید ۱۰۰۰ تست و ۱۰۰ ساعت وقت بگذارد تا در آن مسلط شود و دیگری در ۱۰۰ تست و ۱۰ ساعت. اینکه مدام از هم چنین سؤالاتی میکنید، شاید بیدلیل احساس کنید که عقب هستید، کم کار کردهاید و به جایی نمیرسید! در حالیکه شاید با همین نوع مطالعه و کمی تلاش بیشتر، به نتیجهی مطلوب دست یابید. پس کمتر از نوع و جزئیات درس خواندن دیگران بپرسید و از مقایسه کردن خود با دیگران پرهیز کنید. در این راه بهتر است برای اطمینان از درست بودن کارهایتان، از مشاوران با تجربه بهره بگیرید.

۳-در راه قدم نه، زمان تو را میخواند

شاید فکر کنید که دیگر تا کنکور فرصت چندانی نمانده و دیگر آب از سر ما گذشته و … از نظر زمانی شما ۲ ماه دیگر فرصت دارید. حتماً تعجب میکنید و با خود میگویید: ۲ ماه. اما شما در پاییز و زمستان، در روزهایی که مدرسه میرفتید، روزی نهایتاً ۶ تا ۷ ساعت میخواندید، اما الآن تعطیل هستید و میتوانید تا ۱۲ یا ۱۳ ساعت در روز مطالعه کنید، یعنی در هر ماه معادل ۲ ماه میشود درس خواند، پس ۲ماه دیگر زمان دارید.

۴-واقعبین باش و برتلاشت بیافزا: 

بسیاری از دانشآموزان هستند که هدف رتبههای ۲رقمی یا تک رقمی دارند که این خود نوعی اشکال است و اصولاً برای رتبه نباید درس خواند و برای رشتهی موردعلاقه باید هدفگذاری کرد. اما اگر قرار باشد که اهداف دست نیافتنی را انتخاب کنیم که با وضعیت حال خودمان زمین تا آسمان فاصله داشته باشد، به این ترتیب، همیشه احساس درجا زدن میکنیم. کار درست اینست که اهداف خود را در فاصلهی کمی بالاتر از وضعیت حال خود قرار دهیم.

۵- اندکی صبر، سحر نزدیک است: 

در این ۲ ماه باقیمانده میتوانید متحول شوید. روزانه دستکم ۱۰ تا ۱۲ ساعت مطالعه کنید و با آرامش و بدون عجله تلاش کنید. به زودی اطرافیان میتوانند دور افتخار شما را در میدان مسابقه شاهد باشند.

سایت رسمی حرف اخر:www.harfeakher.org

شماره تماس دفترمرکزی تهران: ۰۲۱۶۶۰۲۸۱۲۶

ادرس کانال تلگرامی حرف آخر:@harfe_akher

جهت خرید محصولات حرف آخر روی این  لینک  کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *